​Hala we Wrocławiu nadal niezdobyta

Dodano: 19/03/2019 - numer 2281 - 19.03.2019
Śląsk Wrocław odniósł kolejne zwycięstwo we własnej hali. 14. z rzędu. Tym razem wrocławianie pokonali Astorię Bydgoszcz 101:92.   Gospodarze od początku chcieli udowodnić, komu należy się pozycja lidera. Astoria miała problemy ze skutecznością, a próby podejmowała głównie z półdystansu. Przyjezdni z gry trafili dopiero po 3 minutach od rozpoczęcia spotkania. Gospodarze pewnie prowadzili po pierwszej kwarcie 28:15. Od początku drugiej części meczu gra wrocławian wyglądała jeszcze lepiej, a w dodatku utrzymywali oni świetną skuteczność zza łuku. Przyjezdni wciąż grali niemrawo, jednak w końcówce kwarty seria udanych akcji pozwoliła im na dogonienie gospodarzy. W decydującej części meczu Wojskowi nadal nie pozwalali rywalom na zbyt wiele i przez niemal całą kwartę utrzymywali