Spod massabielskiej groty

FRANCJA \ LOURDES

numer 2284 - 22.03.2019Podróże

To był czwartek. 11 lutego 1858 r. Chłodny poranek u podnóża francuskich Pirenejów. Czternastoletnia Bernadetta wraz z dwiema towarzyszkami ruszyła w las nazbierać nieco suchych gałęzi do palenia w piecu.

Chodźmy pod grotę – zaproponowała jedna z dziewczynek. Z domów koleżanek do pobliskiej groty Massabielle nie było daleko. Przyjemny spacer przez las sprawiał dodatkowo, że lutowy mróz szybko przestał przeszkadzać dziewczynkom. Na koniec trzeba było jeszcze tylko przejść przez huczący potok Gave okalający grotę niczym warkocz.

Pierwsze przez potok przeszły na bosaka Antosia i Asia. Idąc za ich przykładem, Bernadetka również schyliła się, aby zdjąć buciki. Gdy to robiła, naraz zerwał się wokół dziwny wiatr. Pierwszy zew tego dnia. Dziewczynka mocno się zdziwiła. Gdy powiew ustał, Bernadetka usłyszała coś, co przypominało grzmot. Odruchowo obejrzała się za siebie i spojrzała w niebo. Ale ono nie zdradzało żadnych przejawów mającej nadciągnąć burzy. Po krótkiej chwili odgłos jednak znów się powtórzył. Dziewczynka raz jeszcze podniosła głowę znad butów. Tym razem w kierunku skalnej groty, z której miała wrażenie, że dochodzi ów tajemniczy pomruk.

Naraz zobaczyła kołyszący się krzak dzikiej róży. Jakby ktoś dopiero co nim poruszył. Po chwili zaś z głębi groty nad roślinę wypłynął niewielki obłok. Za nim w powietrzu Bernadetka ujrzała tajemniczą postać. Kobietę. Piękną i zjawiskową. Odziana była w białą szatę z równie białym welonem. Pas przewiązany był niebieską szarfą. Na drobnych bucikach Bernadetka dostrzegła pozłacane żółte róże. Ten kolor był niemal identyczny jak kolor różańca, który kobieta miała zawieszony na swoim ramieniu.

Taki był początek niezwykłych objawień Matki Bożej w Lourdes. Maryja ukaże się Bernadetce jeszcze osiemnastokrotnie. Będzie wzywać do pokuty i nawrócenia oraz do modlitwy o nawrócenie grzeszników. Zdradzi swoje imię: „Niepokalane Poczęcie”. A na świadectwo dla niedowiarków uzdrowi wielu chorych i cierpiących.

Choćby część z tych, którzy z wiarą obmyją się w cudownie wytryśniętym w massabielskiej grocie źródełkuzawartość zablokowana

Autor: Stefan Czerniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się