Okazać polską gościnność

​ PRZYGOTOWANIA SPOTKANIE MŁODYCH TAIZÉ WE WROCŁAWIU

numer 2501 - 06.12.2019

Do stolicy Dolnego Śląska pod koniec 2019 r. przyjedzie kilkanaście tysięcy młodych z całej Europy. To okazja, by pokazać mocną wiarę Polaków.

Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu zbliża się wielkimi krokami.

Organizatorzy wciąż poszukują miejsc noclegowych dla uczestników spotkania oraz dla wolontariuszy. Dlaczego warto na te pięć dni na przełomie roku przyjąć pod swój dach pielgrzymów?

Bartosz Mika, wolontariusz przygotowujący ESM, mówi, że dla Wrocławian jest to możliwość poznania innych kultur oraz zobaczenia Kościoła, który z pewnością jest trochę inny niż ten w Polsce. Spotkanie daje zatem okazję do rozmowy i porównania Kościołów: polskiego i tych, o których będą mogli opowiedzieć zagraniczni goście. Jak mówi wolontariusz, korzyści z tej wymiany kulturowej są obopólne.

2 grudnia na jednym z portali społecznościowych organizatorzy podali informację, że poszukują jeszcze prawie 10 tys. miejsc noclegowych. Czasami możne usłyszeć głosy wrocławian, którzy mówią, że nie przyjmują pielgrzymów, bo nie mają odpowiednich warunków. Jednak jak przekonuje wolontariusz, tym, którzy zdecydują się przyjąć pielgrzymów, nie są stawiane wysokie wymagania.

– Jeśli chodzi o warunki, to naprawdę potrzeba prostotyzawartość zablokowana

Autor: Magdalena Wolniak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama