​Zagłębie triumfuje

W 12. serii PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębie Lubin podejmowało KPR Ruch Chorzów. W pierwszym domowym meczu w 2020 r. Miedziowe pokonały rywalki 30:29 (18:12).   Lubinianki zaczęły od bramki Adrianny Górnej, jednak kolejne dwa trafienia zanotowały chorzowianki. Gospodynie szybko doszły do głosu i w 8. min prowadziły już 4:2. Przyjezdne nie zamierzały się poddawać i wkrótce był remis po 5. Trzy kolejne bramki rzuciły zawodniczki Metraco Zagłębia, budując tym samym swoją przewagę. Przed upływem 20. min o czas dla drużyny poprosił trener Ruchu, ale nie zdało się to na wiele, tym bardziej że kolejne piłki odbijała Monika Maliczkiewicz. Pierwsza połowa, rozgrywana pod dyktando Miedziowych, zakończyła się ich sześciobramkowym prowadzeniem. Na początku drugiej połowy podopieczne