​Hubert w ćwierćfinale

Hurkacz zaczął występ w Nowej Zelandii od zwycięstwa nad Włochem Lorenzo Sonego 7:5, 6:3. 22-letni wrocławianin nigdy wcześniej nie zmierzył się z młodszym o rok Ymerem, który jest 76. rakietą świata. Szwed dotychczas startował głównie w challengerach, czyli imprezach ATP niższej rangi. W pierwszym secie emocje były do stanu 2:2. Wówczas Hurkacz przyspieszył, wygrał cztery gemy z rzędu i zwyciężył inauguracyjną partię 6:2. W drugiej odsłonie obaj świetnie spisywali się przy własnych podaniach. Jedyną szansę na przełamanie miał Polak (przy 5:5), lecz jej nie wykorzystał. O losach drugiego seta decydował tie-break, który toczył się pod dyktando wrocławianina. Hurkacz szybko wyszedł na prowadzenie 3:0, następnie wprawdzie przegrał dwie kolejne