Hurkacz w półfinale

Dodano: 18/01/2020 - numer 2534 - 18.01.2020
Wrocławski tenisista Hubert Hurkacz pokonał Hiszpana Feliciano Lópeza 6:4, 6:7 (11-13), 6:4 w ćwierćfinale zawodów w Nowej Zelandii. Spotkanie trwało 2 godziny i 13 minut, z czego aż 58 minut zajęła druga partia. Hubert Hurkacz prowadził w setach 1:0 i miał szybkie zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. W tie-breaku drugiego seta Polak prowadził 5:1, a później miał aż sześć piłek meczowych. Nie wykorzystał żadnej z nich i obronił dwa setbole Hiszpana. Trzeciego nie dał rady i o awansie decydował trzeci set. W nim Hurkacz przełamał Lópeza już w pierwszym gemie do 30 i nie oddał prowadzenia do końca. W półfinale wrocławski tenisista zagrał z Francuzem Benoît Paire’em i przegrał w trzysetowym pojedynku.