​Imprezy przeniesione na jesień

numer 2669 - 27.06.2020

Święto patrona miasta Wrocławia św. Jana Chrzciciela obchodzone było zawsze 24 czerwca. W tym roku ze względu na pandemię główne uroczystości związane ze świętem Wrocławia zostały przeniesione na wrzesień.

Święty Jan Chrzciciel był patronem katedry i biskupstwa wrocławskiego, dlatego od początku XIV w. jego wizerunek umieszczany był również na pieczęciach samorządu miejskiego. Głowa świętego widnieje w centrum tarczy herbowej Wrocławia.

W tym roku coroczny Jarmark Świętojański, odbywający się na wrocławskim rynku z okazji święta patrona miasta został odwołany, podobnie jak wiele imprez, które zazwyczaj miały miejsce w czerwcu, m.in. Festiwal Wysokich Temperatur. Za to w Centrum Kultury Zamek organizowano Noc Świętojańską. W przeddzień pamiątki narodzin świętego bowiem tradycyjnie celebrowana jest noc świętojańska. Co prawda nie można było spotkać się w leśnickim parku, tak jak dotychczas, jednakże odbyły się inne imprezy: w sobotę wystąpił zespół Kosy – był to specjalny koncert plenerowy pieśni kupalnych. Ponadto organizatorzy zachęcali uczestników do samodzielnego plecenia wianków, umieszczając instrukcję na Facebooku, również na temat tego, gdzie znaleźć rumiankowe łąki w mieście. Centrum Kultury Zamek zachęcało także do wykonania wspólnie miłosnego patchworku, który miał składać się z prac ilustrujących hasło: „Najbardziej na świecie kocham…”

W ramach świętowania nocy świętojańskiej, atrakcje dla publiczności przygotował także Klub Muzyczny Stary Klasztor. 23 czerwca przed wrocławską publicznością wystąpiły dwie znakomite grupy – Kumbia Mać oraz Folibazawartość zablokowana

Autor: Magdalena Wolniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama