Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zielony prąd zagraża Polsce

Dodano: 30/10/2012 - Numer 349 - 30.10.2012
Wytwarzany w niemieckich elektrowniach wiatrowych prąd w niekontrolowany sposób przepływa do polskich i czeskich sieci energetycznych. Ani Polska, ani Czechy nie są jednak przygotowane na odbiór niemieckich nadwyżek energii. Niemieckie media alarmują: polskim sieciom już tej zimy grozi przeciążenie i rozległa awaria zasilania. Olga Doleśniak-Harczuk O problemie z nadwyżkami produkowanej w Niemczech energii ze źródeł odnawialnych informował już na początku 2012 r. czeski operator sieci energetycznych CEPS i Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE). W styczniu padła propozycja, by zatamować niekontrolowany przepływ niemieckiej energii poprzez uruchomienie na granicy z Niemcami blokady przepływu prądu tzw. transformatorów przesuwników fazy. Dzięki transformatorom operatorzy mogliby
     

21%
pozostało do przeczytania: 79%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze