1,3 mln złotych premii za stadion

Numer 461 - 14.03.2013Gospodarka

FINANSE GIGANTYCZNA KASA DLA „CHŁOPCÓW MIRA”
Premie w wysokości po 1,3 mln zł za pracę przy piłkarskim Euro 2012 wypłaciło Ministerstwo Sportu dwóm szefom rządowej spółki PL 2012 Marcinowi Herrze i Andrzejowi Boguckiemu. – Obaj powinni przekazać te pieniądze na cele charytatywne – uważa poseł PiS-u Marcin Mastalerek. – To skandal, którego nie przykryje nawet konklawe – ocenił rzecznik SLD Dariusz Joński.
Marek Michałowski
„Chłopcy Drzewieckiego” – tak określani są menedżerowie zatrudnieni przed kilku laty przez byłego ministra sportu w państwowej spółce PL 2012, przygotowującej piłkarskie Euro w Polsce. Mirosław Drzewiecki musiał odejść z rządu po aferze hazardowej, ale jego ludzie nadal inkasują gigantyczne pieniądze. Oprócz blisko 30 tys. zł miesięcznych pensji prezes PL 2012 Marcin Herra otrzymał premię w wysokości 1 330 436 zł, a jego zastępca Andrzej Bogucki 1 307 713 zł. Według Informacyjnej Agencji Radiowej resort sportu premie obu menedżerom wypłacił za przygotowania i pracę przy ubiegłorocznych mistrzostwach Euro.
Rzecznik SLD Dariusz Joński zapowiedział złożenie wniosku do prokuratora generalnego o sprawdzenie, czy w związku z przyznaniem szefom spółki PL 2012 premii nie doszło do działania na jej szkodę. – To skandal, którego nie przykryje nawet konklawe – powiedział Joński. 1,3 mln zł to 30 razy więcej, niż wyniosły premie dla marszałków Sejmu, których wysokość tak oburzyła kilka tygodni temu opinię publicznązawartość zablokowana

Autor: Marek Michałowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się