Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd wyhamował inwestycje w łupki

Dodano: 23/05/2013 - Numer 517 - 23.05.2013
ENERGETYKA \ Łupkowy boom może się skończyć w Polsce, jeszcze zanim rozpoczął się na dobre – ocenia agencja Bloomberg. Ślimacze tempo wierceń i paraliż prawny powodują, że inwestorzy wycofują się z polskiego rynku. Ostatnio trzy amerykańskie koncerny zrezygnowały z dalszych inwestycji i chcą się pozbyć licencji. Marek Michałowski Eksperci nie mają wątpliwości, że winę za spowolnienie poszukiwań gazu łupkowego ponosi rząd. Według Tomasza Chmala z Instytutu Sobieskiego to właśnie polityka władz, które zamiast zachęcać, odstręczają inwestorów, jest jednym z głównych powodów ucieczki zagranicznych koncernów z Polski. Chmal twierdzi, że regulacje prawne dotyczące eksploatacji łupków powinny być przygotowywane wspólnie z firmami, które zmuszone są ponosić ogromne koszty poszukiwań i ryzyko z 
     

26%
pozostało do przeczytania: 74%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze