Kolejny process Kiszczaka zawieszony

Numer 528 - 06.06.2013Polska

SĄD Warszawski sąd okręgowy zawiesił proces ministra spraw wewnętrznych w latach 1981–1990 Czesława Kiszczaka za przyczynienie się do masakry górników w kopalni „Wujek” w 1981 r. Wcześniej sąd apelacyjny zawiesił wobec Kiszczaka postępowanie dotyczące nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego.
Sąd Okręgowy w Warszawie swoją decyzję oparł na opinii biegłych, m.in. dr Krystyny Tarczyńskiej i prof. Janusza Heitzmana, prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uznali oni, że choroba komunistycznego generała jest „trwała i pogarszająca się”. Lekarze odmówili rozmowy z „Gazetą Polską Codziennie”.
Sąd Apelacyjny w Warszawie w maju br. zawiesił, również ze względu na „zły stan zdrowia”, postępowanie apelacyjne wobec Kiszczaka w procesie o nielegalne wprowadzenie stanu wojennego. W tym procesie, zakończonym w ubiegłym roku, Kiszczak został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie na dwa lata więzienia w zawieszeniu.
Wczoraj sędzia Anna Wiegolewska przed ogłoszeniem swojej decyzji przerwała rozprawę, zapowiadając, że utajni posiedzenie ze względu na interes prywatny Kiszczaka i tajemnicę lekarskązawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama