Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Propagandowa wojna o OFE

Dodano: 18/09/2013 - Numer 616 - 18.09.2013
EMERYTURY \ Zarządzający OFE oskarżają rząd o próbę grabieży pieniędzy emerytów, z kolei rząd zarzuca funduszom nieefektywność. To wojna o miliardy ulokowane w funduszach z naszych składek. Los polskiego emeryta nikogo tu nie obchodzi. Marek Michałowski Po tym jak rząd zapowiedział zmiany w systemie emerytalnym, które zmierzają do marginalizacji OFE, aktywną działalność podjął Komitet Obywatelski ds. Bezpieczeństwa Emerytalnego. KOBE sprawia wrażenie organizacji skupiającej obywateli zaniepokojonych planem likwidacji kapitałowego filara systemu emerytalnego. Wystarczy jednak spojrzeć na listę jego członków, by się przekonać, że w znacznym stopniu są to pracownicy lub reprezentanci instytucji i organizacji powiązanych z OFE. W Komitecie zasiada m.in. prof. Stanisław Gomułka – główny
     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze