Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rosjanie wciąż polują na Azoty

Dodano: 09/10/2013 - Numer 634 - 09.10.2013
GAZ \ TRACIMY KONTROLĘ NAD POLSKĄ CHEMIĄ Rząd doprowadzi do uzyskania kontroli nad Azotami przez Acron – twierdzą eksperci. Mimo nieudanej próby wrogiego przejęcia Rosjanie wciąż próbują uzyskać wpływ na polską spółkę. Jeśli zakupią 20 proc. akcji, to wprowadzą do rady nadzorczej swojego człowieka i będą mogli blokować niewygodne dla siebie decyzje zarządu. Marek Michałowski Eksperci zwracają uwagę, że Acron stara się przejąć kontrolę nad Azotami nie tylko po to, by dostarczać im rosyjski gaz. Będzie chciał także sprowadzać z Rosji apatyty, podstawowy surowiec służący do produkcji nawozów sztucznych. Rosjanom może też zależeć na grafenie, który będzie miał w przyszłości szerokie zastosowanie w elektronice. W Grupie Azoty opracowano tanią technologię pozyskiwania tego materiału i dostęp
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze