Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Chevron zainwestuje w Polsce miliard

Dodano: 16/12/2013 - Numer 690 - 16.12.2013
POLSKIE ŁUPKI \ FIRMY POSZUKIWAWCZE KONTRA BIUROKRACJA Amerykański gigant energetyczny podpisał z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem memorandum o współpracy przy poszukiwaniu gazu łupkowego. Aby zachęcić światowe koncerny do inwestowania w Polsce, rząd musi z nimi szybko się dogadać w sprawie regulacji prawnych. Pierwsze spotkanie nowego ministra środowiska z firmami poszukiwawczymi okazało się jednak zderzeniem czołowym. Marek Michałowski Współpraca PGNiG i Chevronu umożliwi obu firmom przyspieszenie poszukiwań i obniżenie kosztów ewentualnego zagospodarowania złóż – napisano w komunikacie. Jeśli poszukiwania zakończą się sukcesem, mogłaby powstać wspólna spółka PGNiG i Chevronu, w której strony objęłyby po 50 proc. udziałów. Przejęłaby ona cztery koncesje w południowo-
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze