reklama


Wezwanie do sądu odbierzesz w kiosku

Numer 705 - 07.01.2014Gospodarka

USŁUGI POCZTOWE Od tego roku prywatna firma Polska Grupa Pocztowa, zamiast Poczty Polskiej, będzie dostarczała przesyłki z sądów powszechnych i prokuratur. Jeśli kurier nie zastanie nas w domu, urzędowe pisma będziemy odbierali w kioskach Ruchu lub w osiedlowych sklepikach. To grozi chaosem w wymiarze sprawiedliwości.
Marek Michałowski
Polska Grupa Pocztowa pokonała w przetargu Pocztę Polską i podpisała dwuletnią umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości na obsługę korespondencji sądów powszechnych oraz prokuratur. Aby zdobyć wart 500 mln zł kontrakt PGP musiała dysponować siecią ponad 7 tys. placówek. Ponieważ jest firmą działającą w ograniczonym zakresie – jej roczne przychody to ledwie 27 mln zł wobec 4 mld zł przychodów Poczty Polskiej – prywatny operator wszedł w porozumienie ze spółkami Ruch oraz InPost, które dysponują kioskami i punktami agencyjnymi działającymi np. w małych sklepach osiedlowych.
To w tych miejscach będziemy teraz odbierali pisma z sądu i prokuratury, gdy kurier nie zastanie nas w domu i zostawi awizo. Istnieje jednak obawa, czy kioskarze i sklepikarze dochowają należytej staranności i nie zagubią ważnego pisma pośród gazet lub warzyw. Jeśli korespondencja gdzieś zaginie, spowoduje to nie tylko perturbacje w działalności wymiaru sprawiedliwościzawartość zablokowana

Autor: Marek Michałowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama