Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd wydał 20 mld zł z rezerwy na czarną godzinę

Dodano: 01/02/2014 - Numer 727 - 01.02.2014
DEMOGRAFIA \ Już drugi rok z rzędu maleje liczba mieszkańców Polski, bo rodzi się coraz mniej dzieci. To fatalny sygnał dla polskiej gospodarki, bo w przyszłości nie będzie komu pracować na nasze emerytury. Kilkanaście lat temu powstał Fundusz Rezerwy Demograficznej, w którym gromadzone są pieniądze na czarną godzinę. Rząd zabrał już jednak z jego konta około 20 mld zł. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że liczba ludności Polski spadła w 2013 r. do mniej niż 38,5 mln osób. Polaków jest o 37 tys. mniej niż rok wcześniej. To kolejny rok spadku populacji, co martwi gospodarczych analityków, bo jeśli taka tendencja się utrzyma, grozić to będzie załamaniem systemu emerytalnego. Po prostu za kilkadziesiąt lat nie będzie kto miał pracować na świadczenia dla starzejących się pokoleń. To 
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze