Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sawicka trafi przed Sąd Najwyższy

Dodano: 01/02/2014 - Numer 727 - 01.02.2014
WOKANDA \ Jak ustaliła „Codzienna”, 19 marca br. Sąd Najwyższy rozpatrzy kasację od wyroku uniewinniającego byłą poseł PO Beatę Sawicką i burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego zatrzymanych przez CBA w 2007 r. pod zarzutem korupcji. Maciej Marosz Wniosek o kasację orzeczenia w sprawie Sawickiej i Wądołowskiego wniosła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu po wyroku warszawskiego sądu apelacyjnego wydanym przez sędziego Pawła Rysińskiego w kwietniu 2013 r. Sawicką i Wądołowskiego zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod zarzutami korupcyjnymi sędzia Rysiński uchronił przed odpowiedzialnością karną, stwierdzając m.in. nielegalność dowodów zebranych przez CBA. Sędzia ów, uzasadniając postanowienie swojego składu sędziowskiego stwierdził, że Sawicka wzięła łapówkę, ale zgromadzone
     

43%
pozostało do przeczytania: 57%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze