Wkrótce wyrok dla Dębskiego

Numer 762 - 14.03.2014Polska

SĄD Poseł Twojego Ruchu Artur Dębski stanął przed sądem. Jest oskarżony o handel podróbkami luksusowych towarów. Zarekwirowane towary zdaniem śledczych były warte 17 mln zł. Proces karny posła ma się zakończyć na kolejnej rozprawie w kwietniu.
W procesie przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie naprzeciwko posła Dębskiego stanął prokurator i oskarżyciele posiłkowi – pełnomocnicy właścicieli luksusowych marek produkujących m.in. odzież Burberry i Louis Vuitton. Akt oskarżenia stwierdza, że poseł m.in. w 2011 r. działał na szkodę tych firm, sprowadzając podróbki luksusowych towarów z Chin i wprowadzając je na polski rynek.
Sędzia Tomasz Pronobis zapowiedział, że planuje zakończenie procesu na kolejnej rozprawie 28 kwietnia. Tymczasem poseł Dębski uważa oskarżenie za niedorzeczne. – Z jedną z firm wygrałem nieprawomocnie, proces z drugą marką jeszcze trwa – twierdzi w rozmowie z „Codzienną”. W sądzie podczas środowej rozprawy pojawił się z torbą na kółkach – jedną z tych, którymi handlował. Jak stwierdził, by pokazać dziennikarzom, że oskarżanie go „jest śmieszne”zawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama