Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Będzie rewers, nie będzie gazu

Dodano: 27/09/2014 - Numer 926 - 27.09.2014
Ro­syj­ski mi­ni­ster ener­ge­ty­ki Alek­sandr Nowak w wywiadzie dla nie­miec­kie­j gazety „Han­dels­blatt” wprost zagroził krajom Unii Europejskiej, że jeśli nadal będą sprze­da­wały rosyjski gaz Ukra­inie, to Gazprom prze­rwie do­sta­wy do Europy. Unijny komisarz ds. energii sugeruje, że UE mogłaby sprowadzać więcej gazu z Norwegii, ale Skandynawowie twierdzą, że to raczej niemożliwe. Za­war­te umowy nie prze­wi­du­ją re­ek­spor­tu. Mamy na­dzie­ję, że nasi eu­ro­pej­scy part­ne­rzy będą prze­strze­ga­li po­ro­zu­mień. Tylko w ten spo­sób można bę­dzie za­gwa­ran­to­wać nie­prze­rwa­ne do­sta­wy gazu dla eu­ro­pej­skich kon­su­men­tów – powiedział ro­syj­ski mi­ni­ster ener­ge­ty­ki Alek­sandr Nowak w wywiadzie dla „Han­dels­blatt”. – Przed­sta­wi­li­śmy wiele kon­struk­tyw­nych pro­po­
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze