Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Tankujemy najtaniej od trzech lat

Dodano: 08/11/2014 - Numer 961 - 08.11.2014
Taniejąca od wielu miesięcy ropa powoduje, że z dużym opóźnieniem, ale doczekaliśmy wreszcie tańszej benzyny i oleju napędowego. Na niektórych stacjach ich cena spadła już poniżej 5 zł za litr. Jest najtaniej od trzech lat. Ale gdyby nie nałożone przez państwo VAT i akcyza, za litr paliwa płacilibyśmy najwyżej 2,5 zł, a więc o połowę mniej niż obecnie. Na światowych rynkach ropa wciąż tanieje – na giełdzie paliw w Nowym Jorku kosztuje już poniżej 80 dol. za baryłkę, a w Londynie jej cena spadła do 81,5 dol., a więc do poziomu najniższego od października 2010 r. Choć ropa tanieje od początku roku, ceny na stacjach benzynowych długo utrzymywały się na wcześniejszym, wysokim poziomie. Od końca lata zaczęły jednak spadać i obecnie w niektórych miastach benzyna i olej napędowy kosztują już
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze