Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wigilia bez Piotra

Dodano: 23/12/2011 - Numer 90 - 24.12.2011
Ta Wigilia będzie bez Piotra. Zostawił bardzo puste miejsce. Jednak atmosfera wigilijnego stołu kryje wyjątkową tajemnicę. Moc łączenia ludzi. Sięga ona poza śmierć. Gdy myślimy o chwilach, kiedy najbardziej czuliśmy się rodziną, gdy wzajemna więź była namacalna, wspominamy opłatek, życzenia, kolędy, radosne okrzyki dzieci, gdy łapczywie rozpakowują znalezione pod choinką prezenty. Ale w ten wieczór, jak w żaden inny, bolesny staje się brak. Puste miejsce po kimś, kto odszedł, kto nas opuścił, krzyczy. Te święta dla Kasi Żyżelewicz i dzieci – Zosi, Franka i Anielki, będą pierwszymi, gdy przy stole zabraknie męża i tatusia, zmarłego w maju Piotra „Stopy” Żyżelewicza. Mimo że był genialnym perkusistą, śpiewanie nie było jego mocną stroną, dlatego Kasia i dzieciaki nadrabiały wokalnie,
     

67%
pozostało do przeczytania: 33%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze