Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wygraliśmy z Michnikiem!

Dodano: 27/05/2015 - Numer 1125 - 27.05.2015
WYROK \ SYMBOLICZNE ZWYCIĘSTWO PO 10 LATACH Szef „Gazety Wyborczej” prawomocnie przegrał proces z „Gazetą Polską”. Adam Michnik poczuł się urażony artykułem dr. Jerzego Targalskiego „Gry i zabawy Ubekistanu” z 2005 r., w którym publicysta stwierdził, że „Adam Michnik usprawiedliwiał korupcję, o ile na tym korzystali postkomuniści”. Wczoraj Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 2014 r., w którym sędzia Krystyna Gromek nakazywała Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi „GP”, przeprosić Adama Michnika. Sędzia Gromek jest znana z wydawania kontrowersyjnych wyroków. W 2013 r. wydała wyrok w sprawie znieważenia przez portale rozrywkowe, Pudelek.pl i Lansik.pl, biznesmena Leszka Czarneckiego i jego żony, dziennikarki Jolanty Pieńkowskiej-Czarneckiej, zasądzając
     

21%
pozostało do przeczytania: 79%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze