Kolejny transfer do Nowoczesnej?

numer 1463 - 06.07.2016Polska


POLITYKA Jak ustaliła „Codzienna”, jest bardzo prawdopodobne, że były prezydent Wrocławia, poseł PO Stanisław Huskowski, przejdzie do Nowoczesnej. – Huskowski należy do tego samego środowiska politycznego, co były szef PO na Dolnym Śląsku Jacek Protasiewicz i poseł Michał Jaros, który opuścił PO. Jeśli będzie chciał wyjść, nie będziemy go zatrzymywali – stwierdził poseł PO Andrzej Halicki.
Jak opowiada nasz informator, jeden z wrocławskich polityków samorządowych, o tym, że Huskowski mógłby przejść do Nowoczesnej, we Wrocławiu mówi się już od dawna. – On zawsze był bliżej środowiska Jacka Protasiewicza, odwiecznego wroga Grzegorza Schetyny. Michał Jaros przeszedł do Nowoczesnej, moim zdaniem szykować się będą kolejne transfery, wśród nich – Huskowski. Tym bardziej że widać wyraźnie, iż Nowoczesna jest w coraz lepszej komitywie z Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia – ujawnia nasze źródło. Dodaje zarazem, że z punktu widzenia PO to dobrze, by ci, którym bliżej do Nowoczesnej, jak najszybciej wyszli z partii.
– Jeśli okazałoby się, że Huskowski zamierza przejść, to przecież nikogo nie będziemy na siłę zatrzymywali, tak, jak nie zatrzymywaliśmy posła Michała Jarosa. Ale moim zdaniem pytanie należy skierować do samego zainteresowanego – powiedział „Codziennej” poseł PO Andrzej Halicki. Polityk przyznał także, że Huskowski należy do tego samego środowiska politycznego, co były szef PO na Dolnym Śląsku Jacek Protasiewicz i poseł Jaros. – W ogóle przykre jest, że nie mówi się o Dolnym Śląsku, o Wrocławiu, w kontekście tego, co dzieje się w regionie, w mieście, ale o roszadach politycznych. A przecież to, a nie analizowanie kto, z kim i przeciw komu, powinno mieć pierwszorzędne znaczenie – twierdzi Halicki. Dodaje także, że co do Huskowskiego, to faktycznie zauważył, że podczas ostatniej konwencji PO we Wrocławiu raczej stał na uboczu, z telefonem przy uchu, niż angażował się w to, co dzieje się na sali.
Warto przypomnieć także, że kiedy w 2014 r. Huskowski kandydował do Parlamentu Europejskiego, na jego plakatach wyborczych pojawił się Rafał Dutkiewicz, który udzielił kandydatowi poparcia. Z kolei w poniedziałek Ryszard Petru poinformował, że uzgodnił z Dutkiewiczem, iż Nowoczesna będzie miała swojego wiceprezydenta Wrocławia.
Sam Huskowski, pytany przez nas o pogłoski dotyczące jego przejścia do Nowoczesnej, stwierdził, że jest to „absolutnie nieprawda”.

Autor: Magdalena Złotnicka

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama