Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Hakerzy chcieli wystraszyć MON

Dodano: 16/07/2016 - numer 1472 - 16.07.2016
Poinformowali oni, że w trakcie trwania szczytu NATO weszli w posiadanie materiałów pochodzących z serwerów polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Okazało się jednak, że wspomniane dane nie były ani aktualne, ani tajne. „To manipulacja mająca stworzyć wrażenie groźnego ataku cybernetycznego” – czytamy w komunikacie MON u. Niebezpiecznik.pl, który zajmuje się bezpieczeństwem internetowym, poinformował niedawno o włamaniu rosyjskich hakerów na serwery polskiego MON u. „Opublikowany w internecie plik XSL sugeruje, że atakujący byli w stanie pozyskać dane na temat sieci intranetowej MON u. Ujawniono m.in. wewnętrzne nazwy komputerów, ich systemy operacyjne oraz czasy ostatnich logowań” – informuje serwis. Ponadto hakerzy zagrozili polskiemu rządowi, że jeżeli nie zapłaci 50 tys. dol., to 
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze