Nie tylko Open’er

WAKACYJNY PRZEWODNIK \ POZNAJ KULTURALNĄ MAPĘ LETNICH FESTIWALI MUZYCZNYCH

numer 1473 - 18.07.2016Kultura


Lato i wakacje sprzyjają imprezom na świeżym powietrzu. Planując urlop lub weekendowy wypad, warto mieć na uwadze bogatą paletę muzycznych festiwali, które właśnie teraz odbywają się w całej Polsce. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy przegląd wybranych imprez sezonu – zarówno tych sięgających swoim rozmachem nowoczesnego Open’era czy legendarnego Jarocina, jak i tych bardziej niszowych, które przypadną do gustu melomanom nieprzepadającym za wielotysięcznymi tłumami szalejącymi przed sceną.

Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” (Czeremcha, 22–24.07)
Absolutnie wyjątkowa propozycja dla wszystkich spragnionych kontaktu z tradycją i wypoczynku na łonie natury. Podczas XXI edycji festiwalu „Z wiejskiego podwórza” odbywającego się w podlaskiej Czeremsze wystąpią zarówno rodzime, jak i zagraniczne (m.in. węgierskie, bułgarskie, tureckie i rosyjskie) grupy folkowe, które pokażą słowiańskie korzenie. Ogromnym atutem imprezy jest jej lokalizacja na pięknym, dziewiczym Podlasiu. Jak co roku, organizatorzy oferują bezpłatny (!) pociąg ze stolicy do Czeremchy i z powrotem. Więcej informacji: www.festiwalczeremcha.pl.
Przystanek Olecko (22–23.07)
Organizowany od 1994 r. cykl spotkań artystycznych, ekologicznych i integracyjnych to ciekawa alternatywa dla rozkrzyczanego przystanku Woodstock, a także doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, ceniących miłą i kameralną atmosferę spotkania międzypokoleniowego. Pierwszego dnia imprezy wystąpią VIDEO (godz. 19.30), Grubson (godz. 21.30) i Organek (godz. 23), a 23 lipca zagrają kolejno od godz. 19.30 MJUT, Big Day oraz Wilki. Oprócz koncertów organizatorzy zaplanowali atrakcje dla najmłodszych. Więcej informacji: www.przystanek.pl.
Dni Muzyki Karola Szymanowskiego (Zakopane, 23–31.07)
O niepowtarzalnej atmosferze tej imprezy decyduje połączenie muzyki klasycznej z autentycznymi brzmieniami podhalańskimi, które były źródłem inspiracji dla Karola Szymanowskiego w ostatnim okresie jego twórczości. 11 wydarzeń festiwalowych odbędzie się w różnych wnętrzach związanych z historią Zakopanego, stanowiąc dodatkową atrakcję dla słuchaczy. Tematem przewodnim tegorocznej, 39. odsłony imprezy będą… kobiety w życiu wirtuoza, a przede wszystkim niespełniona miłość Zofii Nałkowskiej do Szymanowskiego. Począwszy od najbliższej soboty aż do końca lipca, w Zakopanem będą odbywały się koncerty, dyskusje, a także projekcje filmów przybliżających postać słynnego polskiego kompozytora. Więcej informacji: www.szymanowski.zakopane.pl.
Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty (25.07–6.08)
To już 10. edycja prestiżowej, choć nadal dość kameralnej, imprezy odbywającej się rokrocznie latem, zaledwie kilka kilometrów od malowniczej nadmorskiej Ustki. Podczas tegorocznej odsłony, która rozpoczęła się 7 lipca, zdążyli już wystąpić m.in. amerykańska wokalistka i basistka Susi Quatro i słynny wirtuoz gitary Carlos Santana. Jednak najciekawsze koncerty jeszcze przed nami, gdyż dokładnie za tydzień, 25 lipca, w Dolinie Charlotty wystąpi niekwestionowana legenda lat 80., czyli grupa Marillion, a dzień po niej zagrają równie legendarni muzycy z Deep Purplezawartość zablokowana

Autor: Magdalena Jakoniuk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama