Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Koniec blokady mównicy

numer 1619 - 10.01.2017Polska

Sejmowa opozycja, bez Platformy Obywatelskiej, zapowiedziała, że dziś kończy blokowanie mównicy. Oznajmiła jednak, że do zakończenia sporu o budżet nie opuści sali sejmowej. To rezultat wczorajszych rozmów szefów ugrupowań politycznych w gabinecie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. PO nie wzięła udziału w spotkaniu. 

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski jeszcze przed rozpoczęciem spotkania zapowiedział, że chce rozmawiać z liderami partii przede wszystkim na temat prac nad budżetem. – Cieszę się, że doszło do tego spotkania. Rozmawialiśmy szczerze i otwarcie o problemach, które dotyczą konfliktu politycznego i kryzysu parlamentarnego – mówił wczoraj marszałek Karczewski. Zapowiedział też, że Grzegorz Schetyna dostanie zaproszenie na kolejne spotkanie.

W trakcie spotkania przedstawiciele opozycji stwierdzili, że ich kluby nie będą blokowały mównicy, a tym bardziej stołu prezydialnego – poinformował po spotkaniu Jarosław Kaczyński. – Przedstawiciele jednej partii, a być może dwóch, uznali też, że w razie uchwalenia budżetu ostatecznego będą zaskarżali do go Trybunału Konstytucyjnego. To z naszego punktu widzenia jest rzeczą, z którą trudno nam się zgodzić, ale to prawo 50 posłów i my tego prawa w żadnym wypadku nie kwestionujemy – mówił dziennikarzom prezes PiS-uzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura, Dorota Łomicka


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się