Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rząd dekomunizuje dyplomację

Dodano: 15/03/2017 - numer 1674 - 15.03.2017
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Kadry Ministerstwa Spraw Zagranicznych mają zostać zlustrowane. Po wprowadzeniu w życie zmian w tym resorcie ludzie tajnych służb PRL-u rozstaną się z pracą w służbie dyplomatycznej. We wtorek rząd przyjął projekt zmian w ustawie o służbie zagranicznej. Nowe regulacje zakładają m.in. wygaśnięcie stosunku pracy byłych pracowników i współpracowników służb PRL-u. O innych zmianach mówił przed posiedzeniem rządu jego rzecznik Rafał Bochenek. – Ustawa ma wprowadzić większą jawność i transparentność w działaniu służby zagranicznej. Ma otworzyć ją na młodych, kompetentnych ludzi, którzy chcieliby związać swoją przyszłość właśnie z tą branżą. Ustawa ma zreformować służbę dyplomatyczną, aby osoby pracujące na placówkach zagranicznych
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze