Przyszłość Zachodu w powrocie do Chrystusa

numer 1690 - 03.04.2017Świat

HISZPANIA W Barcelonie dobiegło końca spotkanie Rady Konferencji Europejskich Biskupów (CCEE), w którym udział brali kardynałowie, biskupi i świeccy wierni. – Europa staje się programowo antychrześcijańska – przestrzegał w rozmowie z „Codzienną” przed zakończeniem obrad abp Marek Jędraszewski.
Czterodniowe spotkanie CCEE, które zakończyło się w piątek, dotyczyło m.in. możliwości towarzyszenia młodzieży w jej drodze do Boga i Kościoła. Debatowało 275 uczestników.
Spotkanie w Barcelonie było ważne również dlatego, że opracowane na nim wnioski będą służyły jako podstawa dla przyszłorocznego synodu biskupów w Rzymie. Stąd na zakończenie sympozjum CCEE przybył również kard. Lorenzo Baldisseri, sekretarz synodu, a więc człowiek mianowany przez Ojca Świętego jako odpowiedzialny za przygotowanie spot­kania biskupów. – Tematem synodu będą młodzież, wiara i powołania. Stworzymy tzw. dokument przygotowujący, który będzie pierwszym ważnym krokiem na naszej drodze. Na jej końcu znajdzie się kwestionariusz, którego pytania [skierowane do wszystkich członków Kościoła] będą opracowane m.in. na podstawie tego spot­kania w Barcelonie – ujawnił duchowny.
Tymczasem kardzawartość zablokowana

Autor: Adam Sosnowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama