Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Na wydziale prawa brak prawa

Dodano: 03/04/2017 - numer 1690 - 03.04.2017
nominacje \ Wydział Prawa Uniwersytetu Łódzkiego zwolnił naukowca, który zgłosił się na stanowisko kierownika. Szykanowana przed usunięciem prawnik kojarzyła się władzom wydziału z PiS-em i wykryła złamanie prawa przez władze wydziału. Specjalista z dziedziny administracji samorządowej UŁ dr hab. Katarzyna Wlaźlak w listopadzie ub.r. została zwolniona z uczelni. Sprawa trafiła do sądu pracy, zwolniona czuje się dyskryminowana. Rzeczywistą przyczyną jej usunięcia z pracy, jak podnosi jej prawnik, była chęć pozbycia się jej przez dwóch emerytowanych pracowników i dziekana wydziału. Stała się ona niewygodna po tym, jak w czerwcu ub.r. po uzyskaniu habilitacji zgłosiła swoją kandydaturę na kierownika Zakładu Prawa Samorządu Terytorialnego na UŁ. Była pewnym kandydatem. Jako jedyna spełniała
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze