Facebook wciąż cenzuruje

numer 1694 - 07.04.2017Temat Dnia

INTERNET Serwis internetowy Facebook zablokował na 30 dni konto publicysty, redaktora naczelnego telewizji Republika Tomasza Terlikowskiego za wpis komentujący odmowę wygłoszenia przez niego zaplanowanego referatu w warszawskim liceum.
Nagłe wycofanie się z zaproszenia Terlikowski skomentował na swoim profilu facebookowym. „Zakaz występów dla ludzi, którzy głoszą poglądy niewygodne dla lewicy i liberałów – to, jak się okazuje, już całkowita norma. Miałem wygłosić referat o obronie życia podczas rekolekcji w warszawskim LO im. Staszica. Miałem, ale nie wygłoszę” – pisał Tomasz Terlikowski.
Dodał, że nie wygłosił wykładu, „bo grupa uczniów i nauczycieli, nie bez pomocy »Gazety Wyborczej«, postanowiła zmienić program rekolekcji, wykreślając z niego »ekstremistę religijnego znanego z wypowiedzi antykobiecych i ksenofobicznych«”.
Ten wpis Terlikowskiego wystarczył Facebookowi, aby na 30 dni zablokować konto publicysty „za naruszanie standardów”. Jakich? Tego administratorzy portalu nie podalizawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama