​PO chce azylu dla islamskich radykałów z Tadżykistanu

numer 1703 - 19.04.2017PolskaUCHODŹCY Posłanka PO uważa, że Straż Graniczna powinna wpuszczać do Polski obywateli Tadżykistanu związanych z Islamską Partią Odrodzenia i obywateli Rosji z republik kaukaskich. Tymczasem MSWiA monitoruje sytuację ze względu na potencjalne zagrożenie i odpowiada, że najważniejsze jest bezpieczeństwo polskich obywateli.

Posłanka PO Monika Wielichowska w interpelacji skierowanej do MSWiA twierdzi, że Straż Graniczna odmawia dostępu do międzynarodowej ochrony uchodźcom m.in. z Czeczenii i Tadżykistanu. A to „łamanie zasad UE”. Powołuje się przy tym na raport lewicowej organizacji Human Rights Watch, który rzekomo „wskazuje na druzgocącą praktykę stosowaną przez Straż Graniczną, jaką jest ignorowanie deklaracji o chęci złożenia wniosku azylowego i odsyłanie niemal wszystkich pociągiem z powrotem”.

O rzekomy azyl w Polsce starają się m.in. obywatele Tadżykistanu. Większość wnioskujących uzasadnia swoje aplikacje  przynależnością lub powiązaniami z Islamską Partią Odrodzenia Tadżykistanu zdelegalizowaną przez obecne władze tego państwa. Prezydent Tadżykistanu twierdzi, że partia dąży do utworzenia Państwa Islamskiegozawartość zablokowana

Autor: Magda Groń


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się