fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wszczęto śledztwo ws. Kijowskiego

numer 1705 - 21.04.2017Polska

W Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie toczy się postępowanie dotyczące zaległości alimentacyjnych Mateusza Kijowskiego, lidera Komitetu Obrony Demokracji. Jak wcześniej informowały media, wysokość niezapłaconych świadczeń wynosi 220 tys. zł. Konieczne będzie przesłuchanie szefa KOD‑u.

Nie wiem, kiedy dokładnie Mateusz Kijowski, szef Komitetu Obrony Demokracji, będzie przesłuchiwany. W ciągu najbliższych dni ustalimy harmonogram – mówi w rozmowie z „Codzienną” Iwona Ilcewicz-Kołodziejczyk z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, w której toczy się śledztwo wobec Mateusza Kijowskiego. Wspomniane postępowanie dotyczy jego zaległości alimentacyjnych.

Przypomnijmy, media informowały w czerwcu 2016 r., że Mateusz Kijowski zalega z alimentami na kwotę ponad 80 tys. zł. – Sprawa w ciągu kilku tygodni powinna być rozwiązana – przekonywał wówczas Kijowski. Jednak trzy miesiące temu tygodnik „Wprost” ujawnił, że szef KOD‑u nadal zalega z alimentami, ale już na kwotę ponad 220 tys. zł.

– Dochodzenie w sprawie uporczywego uchylania się od obowiązku alimentacyjnego na rzecz trojga dzieci reprezentowanych przez pierwszą żonę Mateusza Kijowskiego Zorikę G. zostało wszczęte przez prokuraturę 20 lutego br. Nikomu nie postawiono do tej pory zarzutówzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się