fot. Wikipedia

Zamach na festiwal w Opolu

PRL-OWSKA SAGA \ Prezydent Arkadiusz Wiśniewski na politycznej wojnie

numer 1731 - 24.05.2017Temat Dnia

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zerwał umowę z TVP na organizację festiwalu. Krytycy decyzji prezydenta uznali to za działanie polityczne, które naraża miasto na utratę festiwalu. Gdy o prezydencie zrobiło się głośno, okazało się, że jego ojciec i dziadek byli funkcjonariuszami MSW PRL-u – o czym poinformował „Tygodnik Opole”.

Prezydent Opola zerwał umowę z TVP i cofnął licencję na używanie nazwy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole, tłumacząc to dobrem festiwalu. Nastąpiło to po fałszywej informacji, jakoby zabroniono udziału w festiwalu piosenkarce Kayah. W zamieszaniu z udziału w imprezie zrezygnowali kolejni artyści, w tym Maryla Rodowicz. Prezes TVP Jacek Kurski decyzję Wiśniewskiego określił jako bezprawną. Kurski wskazał, że Wiśniewski naraził miasto na wypłatę wielomilionowego odszkodowania. Jednocześnie prezes TVP zapowiedział, że festiwal odbędzie się poza Opolem.

Arkadiusz Wiśniewski to były radny PO w Opolu. W radzie miasta był przewodniczącym klubu PO oraz wiceprzewodniczącym rady. W 2010 r. z mandatu PO został zastępcą prezydenta Opola. Gdy został z tej funkcji odwołany, odszedł z partii. W 2014 rzawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się