Niech żyje polskie zwycięstwo!

numer 1796 - 09.08.2017KulturaKONCERT Jan Pietrzak i Towarzystwo Patriotyczne zapraszają na kolejny koncert z cyklu „Niech żyje Polska!”. Tym razem artyści wystąpią 15 sierpnia w stołecznym parku Sowińskiego i zaśpiewają z okazji 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej. – Bądźmy tego dnia razem, świętujmy to zwycięstwo, by pamięć o nim nie zgasła – zachęca Jan Pietrzak.

Towarzystwo Patriotyczne Jana Pietrzaka tradycyjnie uatrakcyjnia obchody ważnych dla Polski i Polaków świąt. Kilka miesięcy temu, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, wspólnie z artystami warszawiacy tańczyli poloneza na pl. Zamkowym w Warszawie, a już w najbliższy wtorek 15 sierpnia będziemy mieli okazję posłuchać kolejnego koncertu z cyklu „Niech żyje Polska!”, tym razem skoncentrowanego na 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej – przełomowego starcia wojsk polskich i bolszewickich, w wyniku którego Polska zachowała niepodległość i zatrzymano rozprzestrzenianie się rewolucji w głąb Europy. 

– Polacy są narodem zwycięskim. Zaznaczył to nawet prezydent Donald Trump w swoim przemówieniu podczas niedawnej wizyty w Warszawie. Tym bardziej smuci fakt, że my sami tak rzadko celebrujemy polskie zwycięstwa – mówi w rozmowie z „Codzienną” Jan Pietrzakzawartość zablokowana

Autor: Magdalena Jakoniuk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się