Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Uczczono pamięć ofiar katastrofy

numer 1798 - 11.08.2017Polska

OBCHODY Za nami 88. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Politycy i zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości wspominali wczoraj tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. Obywatele RP i członkowie stowarzyszenia TAMA zorganizowali w tym dniu kontrmanifestacje.

Obchody 88. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się wczoraj rano w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie. Po mszy św. zebrani, w tym Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, oraz członkowie rządu przemaszerowali przed Pałac Prezydencki, by tam złożyć kwiaty.

W tym dniu Obywatele RP oraz członkowie stowarzyszenia TAMA zorganizowali kontrmanifestację. – Już od kilku miesięcy pewna grupa ludzi chce odebrać prawo do zgromadzenia 10. dnia każdego miesiąca tym, którzy wspólnie się spotykają i modlą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Obywatele RP to bojówka totalnej opozycji. Oni chcą odebrać nam prawo do organizowania miesięcznic – skomentował działalność tych organizacji Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, na antenie Polskiego Radia.

Pamięć ofiar katastrofy samolotu Tu-154M uczcili również klubowicze „Gazety Polskiej”. Wystosowali apel dotyczący tego tragicznego wydarzenia. Poniżej publikujemy jego treść:

„Sierpniowe lato przypomina nam o wielkiej chwale polskiego żołnierza, który w 1920 r. zatrzymał bolszewicką nawałęzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama