Kto będzie korzystał z Łodzianki?

numer 1810 - 26.08.2017

Na finiszu są prace związane z budową kompleksu boisk treningowych w parku 3 Maja. Na obiekty z utęsknieniem czeka Widzew Łódź, który obecnie musi trenować w Gutowie Małym. Klub nadal jednak nie wie, na jakich zasadach będzie mógł korzystać z popularnej Łodzianki. 

Boiska miały zostać oddane w maju tego roku. Widzew planował tam przygotowania do nowego sezonu, ale musiał je skorygować, bo termin został przesunięty na lipiec. W Zarządzie Inwestycji Miejskich tłumaczono opóźnienia dodatkowymi zamówieniami uzupełniającymi. Miasto zapowiadało oddanie inwestycji pod koniec sierpnia, ale najprawdopodobniej ten termin również nie zostanie dotrzymany. 

O powstanie kompleksu boisk treningowych w parku 3 Maja od lat zabiega radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Markwant. Wspólnie z rodzicami dzieci trenujących w Widzewie zebrał prawie 3 tys. podpisów w tej sprawie. – Wybudowanie takiego ośrodka jest niezbędne – mówi Markwant. – Bez niego sport w Łodzi, szczególnie po wschodniej części miasta, mógłby upaść – dodaje. 

Tymczasem Widzew nadal nie wie, na jakich zasadach będzie mógł korzystać z nowego obiektu. Działacze wystosowali list otwarty do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, w którym podkreślili, że klub do tej pory nie ma pewności, czy będzie posiadał ten ośrodek na wyłączność. Zaznaczyli również, że ŁKS taki obiekt posiadazawartość zablokowana

Autor: Daniel Mroczek


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama