fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Minister Adamczyk zaostrza kurs

numer 1823 - 11.09.2017Polska

Po niespełna dwóch latach pobłażania firmom, które spóźniają się z budową dróg, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zmienia swoją politykę. Andrzej Adamczyk, szef resortu, wezwał do złożenia wyjaśnień m.in. właścicieli firmy Salini, która jest odpowiedzialna za budowę odcinka S7 Chęciny–Jędrzejów. Inwestycja jest opóźniona o parę miesięcy. 

Odcinek drogi S7 Chęciny–Jędrzejów (woj. świętokrzyskie) miał być ukończony w październiku br. Jednak, jak informowała Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, trasa będzie gotowa dopiero w pierwszym półroczu przyszłego roku. – Firma Salini Polska, która odpowiedzialna jest za jego budowę, już wcześniej sygnalizowała problemy z inwestycją związane z innymi warunkami gruntowymi, niż przewidywał projekt – mówi „Codziennej” Pawelec. 

Pod koniec sierpnia zaawansowaniem prac zainteresował się Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, który odwiedził plac budowy. – Trzy formalne wezwania dla wykonawcy nie odniosły szczególnego skutku. Dalej widać opóźnienie. Przyjmuję to z bardzo dużym niepokojem – mówił Adamczyk podczas konferencji prasowej w Mierzawie. – Rozmawiałem z przedstawicielem generalnego wykonawcy, któremu oświadczyłem, że wzywamy w trybie pilnym właścicieli firmy do Warszawy. Mamy nadzieję na solidną rozmowę – dodał minister. 

O to, czy taka rozmowa się odbyła, zapytaliśmy Jerzego Szmita, wiceszefa resortu. – W ubiegłym tygodniu spotkaliśmy się z prezesami Salini i Astaldi, które mają problemy z kilkoma kontraktami. Prezesi zapewniają, że zrobią wszystko, by tylko minimalnie przedłużyć termin oddania drógzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się