Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Kaczyński: Ten marsz przybliżył nas do zwycięstwa

numer 1823 - 11.09.2017Temat Dnia

Cierpliwość i konsekwencja zwycięża. Musimy to brać pod uwagę nie tylko w tej sprawie, tak ważnej dla polskiej godności, honoru, dla polskiej suwerenności. Musimy brać to pod uwagę we wszystkich innych sprawach, także tych trudnych, w których spotykamy się z całkiem niespodziewanym oporem – mówił Jarosław Kaczyński po Marszu Pamięci kończącym obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

Prezes PiS‑u zabrał głos przed Pałacem Prezydenckim po wieczornej mszy św. odprawianej w archikatedrze warszawskiej w intencji ofiar katastrofy.

Wskazywał na to, jak odmienne były okoliczności, gdy przed siedmiu laty włączał się do udziału w miesięcznicach. – Jak daleko byliśmy wtedy od tego momentu, w którym jesteśmy dzisiaj. Jak ten nasz marsz przybliżył nas do zwycięstwa, do tego momentu, gdy staną pomniki, gdy wyjaśniona zostanie prawda – podkreślił Jarosław Kaczyński. Po przemowie prezesa PiS‑u apel Klubów „GP” odczytała poseł Anita Czerwińska.

– Pierwszego września na Polskę napadły hitlerowskie Niemcy. 17 września dołączyli do nich ich sojusznicy z ZSRS. Polska, walcząca samotnie z dwiema największymi potęgami w Europie, uległa po tygodniach bohaterskiego oporu – mówiła poseł. – Straty naszego państwa w czasie całej II wojny światowej były tak ogromne, że trudno je porównać do jakiejkolwiek innej wojnyzawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się