fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Fetowanie milionowego przekrętu

numer 1825 - 13.09.2017Temat Dnia

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nie ukrywał emocji podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Po tym, jak zeznał, że nie miał kontaktów z Marcinem P., szefem spółki, posłowie przedstawili sytuacje świadczące o współpracy obu panów. Chodzi m.in. o słynne ciągnięcie samolotu linii OLT Jet Air, w które zainwestował Amber Gold. Adamowicz uznał, że komisja chce go zdyskredytować. 

Podczas obrad komisji śledczej ds. Amber Gold posłowie ustalali m.in. powiązania między Pawłem Adamowiczem, prezydentem Gdańska, a Marcinem P., twórcą piramidy finansowej. – Nie miałem żadnych kontaktów z Marcinem P. Nie zabiegałem o nie – zapewniał Adamowicz. 

Zeznania polityka nie pokrywają się jednak z rzeczywistością. Prezydent Gdańska widnieje bowiem na zdjęciu, na którym wraz z pomorskimi działaczami PO ciągnie po płycie lotniska samolot linii OLT Jet Air (później OLT Express), w które zainwestował Amber Gold. Wspomniane zdjęcie zrobiono 12 grudnia 2011 r. – Kilkadziesiąt osób było zaproszonych na tę uroczystość przez zarząd lotniska. Ciągnięcie samolotu było elementem uroczystości oddania pięciu inwestycji na terenie lotniska – tłumaczył Adamowicz. Stwierdził również, że nie wiedział o tym, że Marcin Pzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się