fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Niemcy przeciwko reformie sądownictwa

MEDIA \ Onet Ringier Axel Springer znów w akcji

numer 1830 - 19.09.2017Temat Dnia

Niemiecko-szwajcarski koncern medialny miesza

w polskiej polityce. Wydawca portalu Onet.pl 

Onet Ringier Axel Springer Polska wstrzymał emisję reklam „Sprawiedliwe sądy”. Ma się ona kłócić z „zasadami i wartościami”, którym hołduje koncern. Pieniądze z dotychczasowych wpływów za reklamę przeznaczył na… obronę wolności słowa w Polsce.  

Grupa Onet Ringier Axel Springer Polska wstrzymała emisję reklam „Sprawiedliwe sądy”, informujących o konieczności gruntownych zmian w wymiarze sprawiedliwości. Przedstawiciele wydawcy portalu wyjaśnili w portalu Press, że udział w kampanii ocenili jako błąd, dlatego podjęli decyzję o wycofaniu się z niej. Władze niemiecko-szwajcarskiej spółki miały zareagować w ten sposób na krytykę wyrażaną przez samych zainteresowanych – czyli elit sędziowskich oraz „totalną opozycję” i sprzyjające jej media. Spółka Onet RASP pospieszyła też z zapewnieniem, że przychód z wyemitowanej kampanii zostanie przekazany na rzecz organizacji lub instytucji, które bronią wolności słowa. 

Prosiliśmy wydawcę Onet.pl, by wskazał, jakie konkretne wartości i zasady miałaby łamać kampania, lecz nie wyjaśniono nam tegozawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się