fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Adwokat, urzędniczka i biznesmen od reprywatyzacji

numer 1848 - 10.10.2017OpinieAFERA Są kolejne zatrzymania ws. stołecznej afery reprywatyzacyjnej. Chodzi m.in. o Marzenę K., byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości, która jest podejrzana o korupcję i oszustwo związane z reprywatyzacją działki przy Pałacu Kultury i Nauki. – To nie koniec zatrzymań – zapowiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Trwają przeszukania pomieszczeń osób zatrzymanych, w tym Grzegorza M., dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej, biznesmena Janusza P. oraz Marzeny K., która do września 2016 r. pracowała w Ministerstwie Sprawiedliwości. Osoby te zostaną przewiezione do wrocławskiej prokuratury. Tam będą przesłuchane i usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym oraz oszustwa na szkodę spadkobierców nieruchomości, którzy stracili ponad 13 mln zł – poinformowała Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Wspomniane oszustwa dotyczą reprywatyzacji działki Chmielna 70 położonej w samym sercu Warszawy. Przypomnijmy, że niezabudowaną działkę miasto przyznało w 2012 r. trzem zatrzymanym wczoraj osobom. Istnieją jednak wątpliwości, czy nabyły one roszczenia od spadkobierców zgodnie z prawemzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się