fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Oczekiwanie na ruch prezydenta

numer 1849 - 11.10.2017Temat Dnia

PRAWO Reforma sądownictwa nadal w blokach startowych

Zmodyfikowane projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zostały przekazane przez PiS prezydentowi. Teraz jego ruch. Partia spodziewa się, że prezydent odniesie się do poprawek i trafią one pod obrady Sejmu już na kolejnym posiedzeniu, które rozpoczyna się 25 października.

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło prezydentowi propozycje zmian w opracowanych w Kancelarii Prezydenta ustawach o KRS-ie i SN-ie. Prezydent, przedstawiając swoje projekty ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości po zawetowaniu projektów rządowych, nakreślił granice zmian, które jest skłonny zaakceptować.

– Czekamy teraz na opinię prezydenta na temat poprawek do projektów ustaw o KRS-ie i SN-ie, po czym, jak przypuszczam, na przyszłym posiedzeniu trafią do Sejmu i będziemy procedowali w komisjach, a następnie głosowali w sali sejmowej – powiedział we wtorek szef klubu PiS-u Ryszard Terlecki.

– Poszliśmy na daleko idący kompromis, przyjęliśmy propozycje i sugestie pana prezydenta, ten projekt trafi do Sejmu – podkreślał wicemarszałek Sejmu. 

W miniony wtorek zostały skierowane do konsultacji projekty prezydenckie ustaw o SN-ie i KRS-iezawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się