Współczesne wielbienie Pana

numer 1850 - 12.10.2017Kultura

PŁYTA Debiutancka płyta grupy owca pt. „Chwały” to porządna dawka elektroniki okraszona ewangeliczną treścią. Słowem – do tańca i do różańca.

Gospel Rain, 2Tm2,3, Siewcy Lednicy czy wreszcie dwie młode diwy rodzimej muzyki zaliczanej do brzmień chrześcijańskich: Małgorzata Hutek i Agnieszka Musiał – udowadniają od lat, że chwalenie Boga pieśnią może być nie tylko formą szczerej modlitwy, ale i artystyczną ucztą. Do tego zaszczytnego panteonu dołączyła niedawno owca [pisownia oryginalna] – formacja, która zawiązała się przy okazji organizowanych przez Fundację Malak i dominikanina o. Adama Szustaka tzw. Weekendów Pełnych Łaski – modlitewnych spotkań odbywających się kilka razy do roku w sanktuarium na Górze św. Anny.

Choć w repertuarze owcy królują oryginalne kompozycje, znajdziemy tu również „uwielbieniowego klasyka”, czyli pieśń znaną każdemu, komu bliska jest duchowość charyzmatyczna i związana z uwielbianiem Boga (mowa o utworze pt. „memu Bogu królowi”). Co warto podkreślić, wszystkie pieśni zostały zaaranżowane w bardzo nowoczesnym wydaniuzawartość zablokowana

Autor: Magdalena Fijołek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się