​„FAZ” uderza w Redutę

numer 1851 - 13.10.2017PolskaMEDIA Niemiecki dziennik „FAZ” został pozwany przez Redutę Dobrego Imienia. Niemiecka gazeta nie chce się wycofać z określenia tej polskiej organizacji jako ultranacjonalistycznej.

Pozew przeciwko „Frankfurter Allgemeine Zeitung” trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Warszawie. Niemiecki dziennik opublikował w lipcu artykuł, w którym opisywał interwencje podjęte przez Redutę Dobrego Imienia – Polską Ligę przeciw Zniesławieniom wobec działalności Jana Grabowskiego, kontrowersyjnego historyka z Kanady obciążającego Polaków za zbrodnie nazistowskie. Ponieważ RDI przeciwstawia się oskarżaniu przez akademika polskich granatowych policjantów za rzekomą kolaborację z okupantem i przedstawianiu ich jako współwinnych mordów hitlerowskich, w niemieckiej gazecie polską organizację określono jako ultranacjonalistyczną. Przy okazji w negatywnym świetle przedstawiono upominanie się przez RDI o niefałszowanie historii w niemieckich mediach.

– To niebywałe, że nas, jako organizację sprzeciwiającą się zaciemnianiu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskich Niemiec i przerzucaniu winy na Polaków, w publikacji „FAZ” ochrzczono mianem organizacji ultranacjonalistycznej – mówiła „Codziennej” Urszula Wójcik, rzecznik RDIzawartość zablokowana

Autor: Maciej Marosz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się