Miedź znów zwycięża

W 15. kolejce I ligi piłkarze legnickiej Miedzi pokonali na wyjeździe Pogoń Siedlce 3:2 i awansowali na pozycję lidera tabeli. Spotkanie lepiej zaczęło się dla Dolnoślązaków, którzy pierwszą okazję bramkową mieli w 10. min spotkania – jednak strzał z rzutu wolnego Jakuba Vojtusa trafił w poprzeczkę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 13. min, kiedy prowadzenie gospodarzom dał Adrian Paluchowski. Wyrównanie nastąpiło w 32. min po golu Vojtusa. Legniczanie cieszyli się z remisu tylko cztery minuty. W 36. min Grzegorz Tomasiewicz dał siedlczanom prowadzenie po precyzyjnie wykonanym karnym. Druga połowa była jeszcze ciekawsza. Miedź wyrównała już w 48. min po drugiej bramce Vojtusa. W 62. min legniczanie dopięli swego i zdobyli trzecią bramkę – jak się okazało, decydującą o tym, że trzy