Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Żółta kartka dla dwóch ministrów

numer 1877 - 15.11.2017Polska

POLITYKA Dwulecie rządu PiS-u 

Premier Beata Szydło i prezes PiS-u Jarosław Kaczyński podsumowali dwulecie rządu. Wiele przychylnych słów padło pod adresem Mateusza Morawieckiego, ministra rozwoju. Jarosław Kaczyński jest jednak niezadowolony z pracy Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury, i Witolda Waszczykowskiego, szefa resortu spraw zagranicznych.  

Od miesięcy mnożą się spekulacje na temat rekonstrukcji rządu. Ta jednak – według zapowiedzi prominentnych polityków partii – dokona się w grudniu br. O ewentualnych zmianach mówił między wierszami Jarosław Kaczyński, prezes PiS-u, na antenie TVP Info. –  Na przykład ceny autostrad nie spadły w sposób znaczący, a powinny spaść. Mamy do czynienia z różnego rodzaju pytaniami w całej sferze infrastruktury. Sądzę, że zmiany w polityce zagranicznej mogłyby pójść dalej. Mam na myśli przebudowę aparatu dyplomatycznego – stwierdził Kaczyński.

Według Norberta Maliszewskiego, politologa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w ten sposób prezes PiS-u pokazał żółtą kartkę Andrzejowi Adamczykowi, ministrowi infrastruktury, oraz Witoldowi Waszczykowskiemu, ministrowi spraw zagranicznych. – Zmiany w obu tych resortach są bardzo prawdopodobne, ale nie muszą one oznaczać, że dany minister nie sprawdził się na obejmowanym stanowiskuzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się