​Czy mąż HGW odda miliony

numer 1895 - 06.12.2017PolskaAFERA Rodzina prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz być może będzie musiała zwrócić 5 mln zł skarbowi państwa. Chodzi o wzbogacenie się przez sprzedaż kamienicy przy Noakowskiego 16. Taką decyzję może wydać komisja weryfikacyjna. Istnieją bowiem podejrzenia, że Waltzowie nabyli nieruchomość na podstawie sfałszowanych dokumentów. 

Udziały w kamienicy przy Noakowskiego 16 odziedziczyłem po ciotce Halinie Kępskiej. Pozyskałem ją w 2003 r. na podstawie decyzji administracji śp. Lecha Kaczyńskiego. Po dwóch latach od odziedziczenia sprzedałem tę nieruchomość – zeznał podczas wczorajszego posiedzenia komisji weryfikacyjnej Andrzej Waltz, mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – W październiku 2006 r., po podpisaniu umowy ze spółką Fenix o przeniesieniu własności, mój związek ze sprawą kamienicy został zakończony – dodał. 

Problem w tym, że istnieją wątpliwości co do tego, czy przejęcie kamienicy było zgodne z prawem. Mąż Haliny Kępskiej miał bowiem kupić nieruchomość od Leona Kalinowskiego, który sfałszował akty notarialne poświadczające zrzeczenie się praw do nieruchomości przez prawowitych właścicieli, rodzinę Oppenheimówzawartość zablokowana

Autor: Klaudia Dadura


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się