Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Będą zmiany w ordynacji wyborczej

Dodano: 15/12/2017 - numer 1903 - 15.12.2017
Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z najbardziej kontrowersyjnych zapisów ustawy o kodeksie wyborczym. Do projektu wprowadzono 150 autopoprawek. – Zmieniamy kodeks wyborczy, bo szukamy kompromisu – mówił Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji. Do burzliwej debaty nad poprawkami ustawy zmieniającej kodeks wyborczy doszło podczas środowego posiedzenia komisji sejmowej. Prawo i Sprawiedliwość wycofało się m.in. z zapisu o likwidacji jednomandatowych okręgów wyborczych w gminach do 20 tys. mieszkańców. Pozostawiono również kompetencję ustalania granic okręgów wyborczych władzom samorządowym. Pierwotny projekt zakładał, że te granice będą ustalali komisarze wyborczy. – Warto dodać, że komisarzy nie będzie blisko 400, jak przewidywaliśmy, lecz stu. Okręgiem działania
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze