Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Miliony na zadłużone spółki

Dodano: 27/12/2017 - numer 1911 - 27.12.2017
Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej wrocławskiego magistratu, urzędnicy planują przekazanie 104 mln zł na dokapitalizowanie miejskich spółek, które są w fatalnej kondycji finansowej. Według urzędników dokapitalizowanie spółek ma na celu zabezpieczenie umów wsparcia, które Wrocław podpisał „tytułem zabezpieczenia zadłużenia, zaciągniętego m.in. na inwestycje spółek”. Zgodnie z projektem budżetu na 2018 r. do MPK ma trafić 41 mln zł na m.in. zabezpieczenie kredytów inwestycyjnych, 750 tys. zł do Wrocławskich Mieszkań Sp. z o.o., ponad 4,5 mln zł do spółki Hala Ludowa oraz 2 mln zł do Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Dalej do Zoo Wrocław trafi 8 mln zł, 46 mln zł do spółki Stadion Wrocław i 1,5 mln zł do Wrocławskiego Parku Wodnego na wsparcie do umowy emisji obligacji
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze