Śląsk Wrocław wygrał w Orbicie

Dodano: 09/11/2020 - Numer 2783 - 09.11.2020

Wrocławski zespół wygrał z Kingiem Szczecin 91:73 w pierwszym od ponad miesiąca meczu w Hali Orbita. Drużyna ze Szczecina ze względu na problemy kadrowe przystąpiła do spotkania jedynie z dziewięcioma graczami.

Przez pierwsze minuty spora nerwowość widoczna była po obu stronach, jednak lepiej w mecz weszli goście. Szczecinianie szybkimi akcjami stworzyli sobie nieznaczną przewagę. Pod swoim koszem za to popisali się dwoma blokami oraz imponującą grą w defensywie, przez którą Śląsk często zmuszony był grać swoje akcje do samego końca.

− Myślę, że zwycięstwo w tym meczu było dla nas bardzo ważne. Na początku mieliśmy trochę mniej koncentracji w ataku, ale w drugiej kwarcie zaczęliśmy trafiać zza łuku i rozkręciliśmy się. Zagraliśmy też dobrze w obronie, zdobyte przez